z pasją tworzymy dla Ciebie bloga. na codzień realizujemy inteligentne domy fdtech.pl

Targi [email protected] po raz pierwszy tak blisko Polski.

31 paź
2013/10/31

Wreszcie targi [email protected] stały się dogodnym miejscem wypadów z granic naszego pięknego kraju. Berlin jest 3,5 h jazdy samochodem od Wrocławia, 5h od Warszawy i 5,5h od Krakowa. [email protected] nigdy nie były bliżej.

Jako Wrocławianie nie mogliśmy więc oprzeć się pokusie odwiedzenia tej międzynarodowej imprezy i skonfrontowania jej rzeczywistego obrazu z tym, o którym słyszeliśmy od naszych zagranicznych kolegów i o którym czytaliśmy na stronie architerctatwork.eu. Zresztą o targach pisaliśmy już w zeszłym roku, jako że ich idea dość mocno nas zainteresowała.

Cel targów: wyeksponowanie produktu, dla wszystkich równe szanse.

Targi zachwycają swoją ideą. Jako że wszyscy wystawcy mają dokładnie taką samą, niewielką przestrzeń wystawienniczą (może 3m2) okraszoną w takie same czarne ramy stoisk architekt lepiej dostrzec może wartość samego produktu. Nie zostanie on zmylony wielkim drogim standem oraz przygnieciony ilością produktów prezentowanych przez jednego wystawcę. Tu po prostu nie ma na to miejsca, a wszystkie firmy startują na takich samych zasadach.

targi architect@work stoiska

Ciekawie rozwiązana była zresztą cała przestrzeń wystawiennicza.  Składała się ona z czterech oddzielonych od siebie rzędów. Między rzędami organizatorzy przewidzieli przestrzeń przeznaczoną na spokojną rozmowę poza stanowiskiem, na mini bary i na odpoczynek zarówno dla wystawców, jak i dla zwiedzających. Od części wystawienniczej miejsca te odgrodzone były czarnymi płachtami materiału. Świetny pomysł! Zresztą organizatorzy zapewniali całą osobną salę przeznaczoną do wyżej wymienionych celów.

Takie innowacyjne podejście do przestrzeni wystawienniczej, a przede wszystkim do równego traktowania firm mniejszych i większych bardzo nam się spodobało. Nie liczą się pieniądze, jakimi możesz zapłacić nam za powierzchnię, ale produkt, jaki prezentujesz. Nie każdego organizatora byłoby na to mentalnie stać. A można? Można.

Targi kameralne i miłe dla oka

Drugą sprawą wyróżniającą targi [email protected] jest estetyka. Wszystko pięknie wykończone czernią, kameralne oświetlenie, odrestaurowana hala, design wyposażenia dla gości – wszystko to jeszcze bardziej przyczynia się do dobrego samopoczucia będących na miejscu ludzi. Rzadko organizatorzy zwracają uwagę na tego typu rzeczy lub znajdują na nie fundusze.

targi architect@work estetyka

Kto się wystawia?

Targi skierowane są do architektów – zatem przekrój branż wystawiających się w Berlinie był całkiem spory. Mogliśmy przejrzeć trendy w dziedzinach: od konstrukcji nośnych i dachowych, poprzez farby, oświetlenie, wykończenie wnętrz, po stolarkę i marki meblarskie. Wystawiało się około 150 firm, a całą listę wystawców można znaleźć tutaj.

Jeśli chodzi o inteligentne domy, pojawił się Jung, Gira i basalte – wszystkie prezentowały sensory i panele sterujące.

Duże zainteresowanie wśród architektów

To, co także uderzyło nas na targach, to ilość architektów, jaka pojawiła się na imprezie. Tak duże zainteresowanie podpowiada nam, że targi faktycznie są interesującym wydarzeniem dla ludzi z branży.

targi architect@work zainteresowanie

Warto więc pojechać

Pewnie jeszcze trochę czasu minie zanim tego typu impreza pojawi się w Polsce, warto więc skorzystać z okazji, że pojawiła się ona tak blisko granicy i za rok się na nią wybrać. Tym bardziej, że zainteresowanie targami [email protected] za granicą jest dość spore, a prezentowane rozwiązania ciekawe. My wróciliśmy zadowoleni i zainspirowani do dalszych działań.

Tags:
© Copyright - Dom Inteligentny Blog - Wordpress Theme by Kriesi.at