z pasją tworzymy dla Ciebie bloga. na codzień realizujemy inteligentne domy fdtech.pl

Mgła ochronna SmokeCloak – skuteczny sposób na złodzieja

12 Lis
2013/11/12

Na targach Dom Inteligentny 2013 mieliśmy okazję wcielić się w rolę złodzieja i przekonać się na własnej skórze jak bardzo skuteczna jest mgła ochronna SmokeCloak, którą od parunastu lat standardowo wykorzystuje się w branży przemysłowej, a która zdobywa coraz większą popularność w domach prywatnych. Dziś więc chcieliśmy napisać najważniejsze informacje na temat skuteczności tej dymnej zasłony.

Na początek filmik pokazujący mgłę ochronną w akcji.

 

)

więcej filmików pokazujących działanie mgły ochronnej SmokeCloak

Dlaczego mgła ochronna jest skuteczna?

Szybka reakcja

Mgła wypełnia całe pomieszczenie do 15 sekund (w zależności od wielkości pomieszczenia) od momentu włamania się intruza. Taka szybkość reakcji uniemożliwi złodziejowi zabranie i wyniesienie wartościowych dla nas rzeczy.

0% widoczności

Po wypełnieniu pomieszczenia mgłą intruz nie będzie widział praktycznie nic poza białą plamą dymu. Gdy na targach testowaliśmy widoczność w specjalnej komorze pokazowej (o innych targowych nowinkach przeczytasz tutaj) – zbliżając dłoń do twarzy, zobaczyliśmy ją dopiero gdzieś 5 cm przed naszym nosem. A stojąc obok siebie ramię w ramię nie widzieliśmy się zupełnie.

Jeżeli więc złodziej nie zdąży uciec przed całkowitym zadymieniem pomieszczenia, prawdopodobnie zostanie w nim aż do czasu przyjazdu policji (gęsty dym utrzymuje się w pomieszczeniu przez 45 minut).

Poza tym gęstość mgły regulowana jest na bieżąco. Jeżeli włamywacz będzie próbował rozproszyć mgłę, na przykład otwierając okno, zostanie ona uzupełniona.

Generator mgły odstrasza

Kiedy złodziej widzi atakujące go kłęby dymu, jego naturalną reakcją jest ucieczka. Jeżeli więc zamontujemy generatory dymu w okolicy cennych rzeczy złodziej raczej do nich nie podejdzie. A jeśli nawet, spotka się z silną falą mgły o bardzo wysokiej temperaturze.

Integracja z alarmem

Urządzenie SmokeCloak możemy zintegrować z alarmem, co jeszcze bardziej zwiększy skuteczność ochrony naszego dobytku. Mgła przetrzyma intruza, aż do przyjazdu policji.

Urządzenie trudno dostępne dla złodzieja

Obudowa SmokeCloak jest odporna na sabotaż, a urządzenie zwyczajowo umieszcza się miejscach trudno dostępnych, z dala od wejść, złodziej więc nie zdąży uszkodzić sprzętu przed jego uruchomieniem się.

Każde urządzenie SmokeCloak objęte jest 3-letnią gwarancją.

Czy SmokeCloak sprawdza się w rzeczywistości?

Firma SmokeCloak istnieje na rynku światowym już od 20 lat, produkt musi się więc sprawdzać, w przeciwnym razie już dawno byśmy o nim zapomnieli. Niestety zarówno na stronie producenta, jak i polskiego dystrybutora nie odnaleźliśmy referencji. Wydaje nam się, że po prostu ich tam nie ma. A szkoda. Bo na pewno jest się czym pochwalić. Producent w rozmowie i poprzez ulotki zapewnia jednak, że zbiór referencji i rekomendacji jest całkiem pokaźny. Dowiedzieliśmy się także, że produkt otrzymał certyfikat brytyjskiej policji – Secured by Design.

Odpowiedzialność prawna a krzywda złodzieja

Pamiętajmy, że intruz może ubiegać się od nas o odszkodowanie, jeżeli podczas włamania dozna jakichkolwiek obrażeń.

Do naszej mgły ma to tyle, że ogranicza ona do minimum widoczność wokół człowieka. W takiej sytuacji nie trudno zrobić sobie krzywdę. Producent SmokeCloak jest ubezpieczony od pociągania wobec niego odpowiedzialności, ale czy to ubezpieczenie obejmuje także nas?

Napisaliśmy w tej sprawie do polskiego dystrybutora i dowiedzieliśmy się, że użytkownik jest ubezpieczony: jeśli powstaną jakieś szkody w skutek błędnego działania lub niezadziałania systemu.

Warto więc dokładnie dowiedzieć się jak ubezpieczenie to działa w praktyce.

Mgła warta uwagi

Z pewnością jednak mgła ochronna SmokeCloak jest warta naszego zainteresowania. Sprawdzona na ogromnych powierzchniach magazynowych i komercyjnych, tym bardziej sprawdzi się na mniejszych przestrzeniach.

więcej informacji na: http://www.smokecloak.com.pl/

Tags: , ,
© Copyright - Dom Inteligentny Blog - Wordpress Theme by Kriesi.at