z pasją tworzymy dla Ciebie bloga. na codzień realizujemy inteligentne domy fdtech.pl

Inteligentny dom poprawi bezpieczeństwo i zdrowie Twoich dzieci

10 Cze
2012/06/10

Ile razy martwiłaś się będąc w pracy, czy Twoje pociechy bezpiecznie wróciły do domu? Ile razy zapomniały zapalić światło odrabiając wieczorem zadanie? Ile razy bawiły się w miejscach, w których wolałbyś ich nie widzieć? Od teraz koniec z tym!

Wiesz kiedy dziecko jest w domu.

Zapytasz: jak to możliwe? Wystarczy czytnik biometryczny przy drzwiach wejściowych. Pociecha wracająca ze szkoły przykłada do niego swój palec, aby wejść do środka, a inteligentny system wysyła do Ciebie smsa, że właśnie bezpiecznie wróciło do domu.

Do kotłowni wstęp wzbroniony.

Kotłownia, suszarnia, garaż, piwnica – to miejsca, w których trzymamy zazwyczaj wiele niebezpiecznych urządzeń. Nie oszukujmy się, nawet zamykając je na klucz istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko dostanie się tam bez naszej wiedzy. Dzięki czytnikom nie ma takiej możliwości. Aby otworzyć drzwi, dziecku potrzeby jest palec osoby dorosłej.

A zabawy z prądem?

No tak, dzieci to mali eksperymentatorzy, są ciekawe wszystkiego, np. gniazdek elektrycznych. Niestety w 20% przypadków takie zabawy kończą się źle. Dlatego też inteligentny dom w miejscu zabaw Twoich maluchów odetnie prąd we wszystkich gniazdkach.

Zaświeć światło!

Przypomnij sobie beztroskie czasy dzieciństwa. Ile razy bawiąc się, czy ucząc nie zauważyłeś, że zrobiło się ciemno? Teraz nie musiałbyś na to zwracać uwagi. Gdy w pokoju robi się zbyt ciemno (również w pochmurny dzień) inteligentny dom zaświeca światło w takim stopniu, w jakim jest to potrzebne do optymalnego widzenia i zdrowia oczu.

W nocy podświetli również drogę do łazienki, czy do sypialni rodziców. Pociechy łatwiej i bezpieczniej będą przechodzić w nocy z miejsca na miejsce.

Światło to nie wszystko.

Co powiesz na to, aby Twoje dziecko przebywało zawsze w wywietrzonych pomieszczeniach, aby wilgotność powietrza była zawsze w sam raz i aby stężenie dwutlenku węgla w powietrzu nigdy nie przekraczało dopuszczalnych norm? Dzięki czujnikom w inteligentnym domu to proste!

W inteligentnym domu dzieci po prostu są bezpieczne i zdrowe.

Tags: , ,
© Copyright - Dom Inteligentny Blog - Wordpress Theme by Kriesi.at