z pasją tworzymy dla Ciebie bloga. na codzień realizujemy inteligentne domy fdtech.pl

Inteligentny basen pełen możliwości!

26 Wrz
2012/09/26

Baseny prywatne stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Warto zainstalować w nich inteligentny system zarządzania, aby łatwiej kontrolować parametry wody oraz wygodniej zarządzać atrakcjami wodnymi. Tylko takie rozwiązanie daje Ci szereg ciekawych i nowatorskich możliwości. Dowiedz się więcej. Przeczytaj!

Woda pod kontrolą

Mając basen, praktycznie cały czas powinniśmy mieć pod kontrolą poziom pH wody, od którego zależy prawidłowe działanie dezynfekujące chloru. Dzięki instalacji inteligentnej w każdej chwili na naszym panelu sterowania możemy sprawdzić tego typu parametry. Ponadto system zbada dla nas poziom twardości wody, jej temperaturę oraz stężenie Cl.

Automatyczne powiadomienia

System od razu poinformuje nas o sytuacjach alarmowych dotyczących basenu np. o zbyt niskim poziomie chloru w zbiorniku, czy o awarii zaworów. Dzięki temu kąpiel zawsze będzie bezpieczna, a sam obiekt nigdy nie ulegnie poważnemu uszkodzeniu.

Zintegrowana roleta

Wszyscy wiemy, że roleta basenowa zapewnia bezpieczeństwo, chroni przed zanieczyszczeniem wody oraz wpływa na energooszczędność. Warto jednak zobaczyć jak wzrasta jej funkcjonalność, gdy zintegrowana jest z systemem inteligentnego domu. Po pierwsze, zasłoni taflę wody, gdy system wykryje zbyt dużą wilgotność panującą w pomieszczeniu, co będzie miało wpływ na nasze lepsze samopoczucie, zdrowie i na stan wnętrz. Po drugie, roletą sterować będziemy mogli z każdego miejsca w domu.

Wszystko w jednym miejscu

Dużym udogodnieniem jest to, że całym basenem sterować możemy z jednego miejsca. Może być to panel ścienny lub urządzenie przenośne. Szczególną zaletę stanowi to w przypadku atrakcji wodnych, które możemy w każdej chwili włączyć lub wyłączyć, albo ustawić dla nich przełączanie automatyczne.

Kolorowa tafla wody

W inteligentnym basenie posiadać możemy kolorowe podświetlenie RGB. Co to dokładnie oznacza? Woda przyjmować będzie dowolny wybrany przez nas kolor od zielonego, przez żółty i czerwony, po fioletowy. Ograniczeń nie ma. Ponadto ustawić możemy automatyczne przechodzenie kolorów z jednego w drugi.

Dzięki podświetleniu RGB ubarwimy nie tylko basenowe imprezy, ale i wodne zabawy dzieci oraz kameralne wieczory we dwoje. Widok kolorowej powierzchni wody naprawdę robi wrażenie. Wieczorami, gdy atmosfera staje się nastrojowa, a światła we wnętrzu są przyciemnione podświetlenie basenu daje najlepszy rezultat. Kolorowe światło nie tylko podświetla taflę wody, ale i roznosi się na całe pomieszczenie dając niesamowity efekt wizualny.

 

Tags: , ,
© Copyright - Dom Inteligentny Blog - Wordpress Theme by Kriesi.at