Inteligentne AGD – wreszcie ciekawa propozycja

20 sie
2012/08/20

Producent inteligentnego systemu Control4 rozpoczął oficjalną współpracę z marką Sub-Zero/Wolf, znaną z produktów kuchennych cechujących się wysoką wydajnością i nowoczesnym designem.

Jak dotąd, dość sceptycznie traktowaliśmy wiadomości o „inteligentnym AGD”, gdyż często pozostawiały one wiele do życzenia. W tym przypadku jednak postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się możliwościom sprzętu proponowanego przez obie firmy. Dlaczego? Renomowana marka urządzeń kuchennych łączy siły z producentem dobrych systemów inteligentnych – produkty tej współpracy nie powinny być więc „naciągane” :). Oto czego się dowiedzieliśmy…

Inteligentna lodówka

Lodówki i zamrażarki Sub-Zero/Wolf współpracujące z systemem Control4 nastawione są na optymalne zarządzanie poborem energii. Polega ono na automatycznym regulowaniu poziomu produkcji lodu, tak aby było go tylko tyle ile akurat jest konieczne, oraz samoczynnego obniżania energochłonnych funkcji sprzętu, gdy nie są one potrzebne. Użytkownicy mają możliwość kontroli zużycia energii oraz dostawania różnego rodzaju powiadomień o stanie urządzeń, jeżeli tylko sobie tego życzą.

Lodówkę oraz zamrażarkę można zaprogramować tak, aby funkcjonowały zgodnie z trybem życia i potrzebami domowników. Na przykład gdy spodziewamy się odwiedzin dużej ilości gości, zamrażarka zadba o to, by na czas wyprodukować dostateczną ilość lodu… :)

Inteligentny piekarnik

Użytkownicy, integrujący kuchenkę Sub-Zero/Wolf z Control4, otrzymują wiele dodatkowych funkcji związanych z przygotowywaniem potraw w piekarniku. Zostają poinformowani kiedy zakończy się nagrzewanie pieca, dzięki czemu nie muszą co chwilę zaglądać do kuchni, czy wręcz stać przy piekarniku i czekać na pojawienie się właściwego komunikatu. Mogą również na bieżąco kontrolować obecną temperaturę pieca, przebywając w innym pomieszczeniu.

Domownicy otrzymują także specjalne powiadomienia o tym, że czas pieczenia dobiega końca oraz jaką temperaturę wewnętrzną osiąga w danym momencie przygotowywane mięso [W Stanach Zjednoczonych popularne jest określanie poziomu wypieczenia mięsa, na podstawie jego temperatury wewnętrznej - inną osiąga mięso krwiste, inną dobrze wypieczone. Temperaturę taką określa się dzięki wbitemu w mięso termometrowi. Przyp. zespół FDtech].

Inteligentne klimatyzowane szafy na wino

Dzięki systemowi Control4, właściciele klimatyzowanych szaf na wina marki Sub-Zero mogą kontrolować status drzwiczek oraz otrzymywać powiadomienia o tym, kiedy drzwiczki się otwierają lub zamykają. Ten nowej jakości monitoring daje koneserom win pewność, że nikt niepowołany nie dostanie się do wnętrza winnej szafy bez ich zgody i wiedzy.

Ponieważ temperatura i wilgotność są zasadniczymi czynnikami warunkującymi właściwe przechowywanie wina, urządzenia Sub-Zero/Wolf dbają o to, by drzwiczki winnej szafy były zawsze właściwie zamknięte oraz, żeby powietrze z zewnątrz nie dostawało się do środka i odwrotnie.

Jak widać możliwości inteligentnego AGD proponowanego przez Control4 i Sub-Zero/Wolf idą znacznie dalej niż tylko: wysyłanie do użytkownika smsów o niedomkniętych drzwiach lodówki, wyposażenie w wyświetlacz ciekłokrystaliczny, czy tworzenie listy zakupów. Funkcje zaproponowane przez obie firmy faktycznie odpowiadają na potrzeby dzisiejszych użytkowników odnośnie oszczędzania energii, stanu przechowywanych/przygotowywanych produktów, czy po prostu większego komfortu życia.

Tags: , , ,
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

© Copyright - Dom Inteligentny - Wordpress Theme by Kriesi.at