z pasją tworzymy dla Ciebie bloga. na codzień realizujemy inteligentne domy fdtech.pl

Busch-priOn panel sterujący ABB

05 lip
2012/07/05

Dziś napiszemy parę słów o wartym uwagi panelu sterowania Busch-priOn. Na początek dodamy, że został on nagrodzony w 2008 roku prestiżową nagrodą Reddot Design Award w kategorii Best of the Best, oraz że jest nazywany przyjacielem użytkownika. Zamieszczamy również filmik prezentujący jego działanie. Zobacz czym się wyróżnia.

Prostota sterowania

Busch-priOn jest domowym centrum zarządzania i kontrolowania domu działającym w systemie KNX. Jego wyświetlacz oraz pozostałe przyciski, w bardzo przystępny sposób, umożliwią Ci kompletny przegląd wszystkich pomieszczeń budynku i sterowanie poszczególnymi jego funkcjami.

abb busch-prionNa czym polega ta prostota?

Busch-priOn przemówi do nas obrazkami. Żadnych skomplikowanych komend, kombinacji nacisków, kilkupoziomowego menu. Busch-priOn nie zaleje nas też masą ikonek. Menu główne prezentuje się bardzo elegancko i klarownie: ułożone w koło ikony symbolizujące posiadane przez nas funkcje, data, godzina i… nic więcej :). Po prostu podchodzisz i wiesz.

Do sterowania menu służy pokrętło. Kręcąc nim, koło ikon na wyświetlaczu przesuwa się. W ten sposób wybieramy funkcję, którą akurat chcemy zarządzać. Sterowanie domem ułatwiają również różne kolory tła – inne dla oświetlenia, ogrzewania, rolet i scen – dzięki czemu od razu wiemy czym zarządzamy.

Pokrętłem  na przykład włączymy i ściemnimy poszczególne źródła światła, a jednym naciśnięciem uruchomimy całe grupy lamp, by potem regulować ich natężenie.

Sterowanie każdą funkcją jest tak intuicyjne jak obsługa telefonu komórkowego. Nie bez powodu Busch-priOn zyskał sławę jako przyjazny użytkownikowi. Wszystko faktycznie wykonujemy w mgnieniu oka.

Jeśli zależy Ci na prostym sterowaniu zobacz również TouchPad Trivum.

Polubisz ustawianie scen i scenariuszy czasu.

Busch-priOn stawia także na sceny, umożliwiając łatwe zarządzanie nimi. Pozwala również tworzyć scenariusze czasowe, dzięki czemu Twój dom będzie wiedzieć czego w danej chwili się po nim spodziewasz, tym samym ułatwiając Ci życie. Np. od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 będzie włączał budzik, podnosił rolety i uchylał okna. O 8.00 – gdy wychodzisz do pracy – obniży temperaturę w domu…  Tak można przejść przez cały dzień.

Busch-priOn pozwala też sterować domowym sprzętem audio.

Wysokiej klasy jakość wykończenia

Busch-priOn wykonany jest z wysokiej klasy materiałów, takich jak stal szlachetna i szkło. Forma jest prosta i estetyczna. Dostępna w czterech wariantach kolorystycznych. Dobrze wkomponowuje się we wnętrza. Śmiało można powiedzieć, że jest to sprzęt bardzo dobrej jakości.

abb busch-prion

Tags: , ,
© Copyright - Dom Inteligentny Blog - Wordpress Theme by Kriesi.at