z pasją tworzymy dla Ciebie bloga. na codzień realizujemy inteligentne domy fdtech.pl

Auro – innowacyjny czujnik obecności Basalte

30 maj
2012/05/30

Dziś opisujemy dla Ciebie jeden z czujników obecności – Auro, którego producentem jest firma Basalte z Belgii. Na pewno zadajesz sobie pytanie, czym wyróżnia się ów czujnik obecności na tle innych sensorów tego typu i czym zasługuje sobie na Twoją specjalną uwagę? Już odpowiadamy.

Płaski i czuły  :)

auro czujnik obecności

To dwie główne zalety tego czujnika obecności. Dotychczas występujące na rynku czujniki były duże i mocno wystawały z powierzchni sufitu, co znacznie wpływało na jego wygląd i odczucia estetyczne przebywających w pomieszczeniu osób. Widząc te uniedogodnienia, Basalte stworzyło czujnik obecności prawie całkowicie chowany w suficie, a wystającą część, o grubości 1 mm, uczyniło zupełnie płaską.  Auro wyróżnia również bardzo wysoka czułość na zmieniające się otoczenie.

Co jeszcze?

Auro, oprócz wykrywania obecności w danym pomieszczeniu, zarządzać może także oświetleniem! Potrafi aktywować sceny, ściemniać światła na różnych poziomach natężenia, czy włączać oświetlenie w różnych odstępach czasu. Na przykład zmniejszy natężenie włączanego światła kiedy nastanie noc. Wszystko to możliwe jest to dzięki wbudowanemu czujnikowi światła. Auro posiada także lampkę LED-ową, która może być użyta do orientacji w ciemności.

Auro wyposażony jest w zintegrowany czujnik temperatury. Umożliwia on odczytanie temperatury w pokoju, dzięki czemu w pomieszczeniu nie trzeba posiadać osobnego termometru. Można zaprogramować go tak, aby alarmował o przekroczeniu ustalonej przez nas temperatury.

Black & White

Auro jest jedynym rozwiązaniem na rynku dostępnym w kolorze czarnym. Świetnie wyglądał będzie w ciemniejszych aranżacjach wnętrz, gdzie kolor biały byłby zbyt kontrastowy.

Kilka danych technicznych:

  • nazwa: Czujnik Obecności Auro
  • średnica:  52 mm
  • wysokość: 45mm
  • zasięg: przy zamontowaniu Auro na wysokości 2,5 metra jego zasięg wynosi 5 metrów średnicy
  • kolory: biały, czarny
Tags: , , , ,
© Copyright - Dom Inteligentny Blog - Wordpress Theme by Kriesi.at